Nordic Walking Park Podkarpacie Centrum

Nordic Walking Park Podkarpacie Centrum  – to sieć certyfikowanych tras do uprawiania marszu nordyckiego powstałych w ramach projektu współpracy, realizowanego przez dwie lokalne grupy działania: Stowarzyszenie „Kraina Sanu” – Lokalną Grupą Działania oraz Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dorzecze Mleczki”.

Na terenie Lokalnej Grupy Działania „Kraina Sanu” utworzono 7 certyfikowanych Parków Nordic Walking o nazwach:

„Bliżej natury”    w gminie Adamówka

„Kraina Łowców Reniferów”    w gminie Grodzisko Dolne

„Sportowa Dolina Gminy Jarosław”    w gminie Jarosław

„Kuryłówka Nordic Walking Park Ścieżka Zdrowia”    w gminie Kuryłówka

„Park Nordic Walking Sieniawa”    w gminie Sieniawa

„Tryniecka Kraina Nordic Walking”    w gminie Tryńcza

„Radawski Nordic Walking Park”    w gminie Wiązownica

 

Każdy Park ma określoną długość i zróżnicowany stopień trudności ; trasa zielona – łatwa, trasa czerwona- średnia oraz trasa czarna – trudna. Wyjście  na poszczególne trasy zaczynają się w obrębie gminy w jednym miejscu i maja formę pętli. Dzięki temu możliwe jest dowolne wydłużanie i skracanie pokonywanej trasy oraz zmiana kierunku marszu. Trasy są oznakowane znakami kierunkowymi oraz czytelnymi tablicami informacyjnymi  które zawierają opisy poszczególnych tras i wskazują ich  przebieg, zawierają ogólne informacje na temat techniki, doboru sprzętu i walorów zdrowotnych Nordic Walking. Kondycję fizyczną można również usprawnić  poprzez ćwiczenia zaprezentowane na tablicach, tj. ćwiczenia fizyczne umożliwiające wykonanie rozgrzewki, wzmocnienie mięśni i ćwiczenia rozciągające.

Z myślą o wszystkich zainteresowanych tą formą aktywnego spędzania czasu wolnego zostały przygotowane przewodniki ( w języku polskim i angielskim) opisujące poszczególne trasy, które są dostępne  w Biurze Stowarzyszenia w Tryńczy.

Trasy i mapy w gminach:

Adamówka

Grodzisko Dolne

Jarosław

Kuryłówka

Sieniawa

Tryńcza

Wiązownica

Nordic Walking mapy

Nordic Walking mapy