Wiązownica trasy

Nordic Walking Park „Radawa”

TRASA NR 25 (zielona) długość 6 km; czas przejścia ok. 1 godz.

Łatwa i przyjemna trasa. Przebieg szlaku ma formę pętli o długości 6 km i poprowadzony jest dobrej jakości ścieżkami o miękkim podłożu oraz niewielkim odcinkiem asfaltu. Marsz rozpoczynamy na terenie Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji położonym nad Zalewem rzeki Lubaczówki. Przechodzimy przez jaz spiętrzający wody Lubaczówki i na krzyżówce skręcamy w prawo. Maszerujemy pomiędzy domkami letniskowej części Radawy i za znakami szlaku wchodzimy do lasu. Na rozwidleniu dróg skręcamy w lewo i przez przysiółek Hule wchodzimy na fragment leśnej ścieżki dydaktycznej. Przy wiacie wypoczynkowej zlokalizowany został punkt ćwiczeń, po wykonaniu których ruszamy dalej. Dochodząc do przydrożnego krzyża w przysiółku Dereweckie skręcamy w lewo i po kilkuset metrach dochodzimy do zabudowań kolejnego przysiółka o nazwie Skibiaki. Kolejny skręt w lewo i za znakami trasy, piaszczystą drogą przez las, wracamy do Radawy. Przechodzimy przez mostek i  po przejściu 6 kilometrów zamykamy naszą pętlę.

TRASA NR 26 (czerwona) długość 10,8 km; czas przejścia ok. 2 godz.

 Ciekawa trasa przeznaczona zarówno dla początkujących, jak również zaawansowanych maszerów. Wyjście na trasę zlokalizowane jest na terenie GOWIR-u. Po wykonaniu rozgrzewki, pomiędzy zabudowaniami letniska wchodzimy do lasu. Początkowo przebieg trasy pokrywa się z trasą zieloną aby za przysiółkiem Hule skręcić w prawo. Po ponad kilometrze marszu dochodzimy do skrzyżowania z trasą czarną. Skręcamy w lewo i po pokonaniu kolejnego kilometra wychodzimy na przecinającą las, zamkniętą dla ruch samochodowego, asfaltową drogę. Z prawej strony widoczny lessowy wał o nazwie Rozkopana Góra. My skręcamy w lewo i początkowo po asfalcie, a następnie doskonałym leśnym duktem łączymy się z pętlą zielonego szlaku. Jeszcze tylko kilkanaście minut przyjemnego marszu przez las i docieramy do  letniska w Radawie. Pokonujemy  mostek na Lubaczówce i kończymy naszą wędrówkę. W sezonie zimowym trasa rekomendowana jako doskonały szlak do narciarstwa biegowego.

TRASA NR 27 (czarna) długość 13,7 km; czas przejścia ok. 2,30 godz.

Najdłuższa z wchodzących w skład Nordic Walking Park „Radawa”, blisko 14 kilometrowa trasa oznakowana kolorem czarnym. Miejsce wyjścia na trasę, podobnie jak  w przypadku pozostałych tras usytuowane jest na terenie GOWIR-u. Początkowo jej przebieg pokrywa się z trasę zieloną i czerwoną, które pomiędzy domkami skręcają w lewo. My idziemy prosto, asfaltową drogą pomiędzy zbudowaniami i łukiem omijamy letnisko. Podczas marszu kilkakrotnie natrafimy na oznakowanie tras: zielonej i czerwonej, które są „wpisane” w tą trasę. Umożliwia to skracanie bądź wydłużanie dystansu poprzez zmianę trasy lub kierunku marszu. Wytyczenie wszystkich tras w formie pętli gwarantuje bezpieczny powrót do miejsca startu/mety. Leśnymi drogami wychodzimy na asfalt przy Rozkopanej Górze, skręcamy w lewo i po 2 kilometrach mijamy leśniczówkę Czerwona Wola. Skrajem lasu dochodzimy do przysiółka Byki, gdzie skręcamy w lewo i przez mostek na strumyku wchodzimy  do lasu. Znakomitej jakości leśny dukt, będzie towarzyszył nam praktycznie do samej Radawy.