Kuryłówka trasy

„Kuryłówka Nordic Walking Park Ścieżka Zdrowia”

TRASA NR 13 (zielona) długość 6,5 km; czas przejścia ok. 1 godz.

Łatwa i przyjemna trasa. Przebieg szlaku ma formę pętli o długości 6,5 km i poprowadzony jest w całości bardzo dobrej jakości leśnymi ścieżkami. Punkt startu umiejscowiony jest na plaży po północnej stronie zbiornika wodnego na rzece Złota. Po wykonaniu rozgrzewki pomiędzy zabudowaniami wchodzimy na szlak. Pokonujemy krótki odcinek wzdłuż zabudowań i skręcamy w lewo, aby przez łąkę dojść do widocznego w oddali lasu. Za znakami szlaku dochodzimy do punktu pomiaru tętna. Czarny szlak odbija w prawo w kierunku na Brzyską Wolę, a my skręcamy w lewo w stronę Kuryłówki. Po kilkuset metrach dochodzimy do dużego skrzyżowania leśnych dróg, gdzie zlokalizowana jest tablica ćwiczeń. Ponownie skręcamy w lewo i doskonałej jakości leśnym duktem dochodzimy do plaży przy zbiorniku wodnym gdzie kończymy marsz. W sezonie zimowym trasa rekomendowana jako doskonały szlak do narciarstwa biegowego.

 

TRASA NR 14 (czerwona) długość 10 km; czas przejścia ok. 2 godz.

 Ciekawa trasa przeznaczona zarówno dla początkujących, jak również zaawansowanych maszerów. Wyjście na trasę zlokalizowane jest na plaży w Ożannie. Asfaltową drogą lokalną ruszamy w kierunku Kuryłówki. Początkowo szlak przebiega w otoczeniu lasu, aby po kilometrze wyjść na otwartą przestrzeń i przez przysiółki: Ożanna Mała i Cztery Chałupy, dojść do kościoła w Kuryłówce. Przed kościołem droga skręca w prawo i biegnie pomiędzy zbudowaniami, aby przed szkołą skręcić w prawo i polami dojść do miejsca na które miejscowi mówią Za Figurą. Skręcamy w prawo i asfaltowym dywanikiem przechodzimy raptem 200 metrów. Skręcamy w lewo i gruntową drogą dochodzimy do lasu. Po kilku minutach marszu leśną ścieżką dochodzimy do krzyżówki, miejsca przecięcia wszystkich 3 tras. Skręcamy w prawo i po niespełna 3 kilometrach marszu leśnymi drogami spinamy 10 kilometrową pętlę kończąc marsz na plaży.

 

TRASA NR 15 (czarna) długość 17 km; czas przejścia ok. 3 godz.

Najdłuższa z  wchodzących w skład Nordic Walking Park „Kuryłówka Nordic Walking Park Ścieżka Zdrowia” 17 kilometrowa trasa oznakowana kolorem czarnym. To wymagająca trasa dla osób o dobrej kondycji fizycznej. Początkowo jej przebieg  pokrywa się z trasą zieloną, która przy punkcie pomiaru tętna skręca w lewo. My skręcamy w prawo i po pokonaniu szosy docieramy do parkingu i wiaty wypoczynkowej usytuowanej przy wjeździe na gminną trasę rowerową wokół rez. Brzyska Wola. Wchodzimy na wspaniałą 10 kilometrową pętlę i modelowo utrzymaną drogę leśną. Maszerując w otoczeniu starodrzewów dębowych i borów mieszanych wracamy z powrotem pod wiatę, ustawiona tu Tablica Ćwiczeń pomoże w sprawnym ich przeprowadzeniu. Ponownie przechodzimy przez szosę i wchodzimy w sieniawskie lasy. Na zworniku tras skręcamy w lewo i za znakami szlaku docieramy do zbiornika wodnego w Ożannie. Trasa ta (szczególnie pętla dookoła rez. Brzyska Wola) w sezonie zimowym jest  modelowym miejscem do uprawiania  narciarstwa biegowego.