„Chcę czynić dobro i staram się…….”

„Chcę czynić dobro i staram się, aby to, co piszę miało przesłanie i mogło być drogowskazem w życiu” – spotkanie z pisarką Ewą Musiorską

Udało się! Na podsumowanie całotygodniowych działań VI Tygodnia Wychowania w Dąbrowicy, 17 września w Zagrodzie edukacyjnej „Międzyczas” w Cieplicach u pani Elżbiety Starzak miało miejsce niecodzienne spotkanie. Pochodząca z Adamówki na Podkarpaciu pani Ewa Musiorska ujęła nas i ubogaciła swoją osobowością. Pisze min opowiadania i baśnie dla dzieci, wierszem i prozą, w których ukazuje to, co w życiu najważniejsze – miłość, przyjaźń, wrażliwość na krzywdę i potrzeby bliźnich oraz umiłowanie przyrody /„Spadająca gwiazda”, „Serduszka miłości”, „Tajemnica zbójeckiej groty”, „Konwaliowa dama”, „Gdzie kropeczki biedroneczki”/. Autorka czytała rękopis „Legendy o świętym Mikołaju”, który wędrował nawet po ziemi podkarpackiej. A Biedroneczka Zula wzbudziła refleksje, bo książka mówi o akceptacji swoich ułomności i pozbywaniu się kompleksów. „Pokochajcie siebie samych i innych, takimi, jakimi jesteście. To, że jesteście różnorodni jest zaletą, czyni Was wyjątkowymi, niepowtarzalnymi…” – mówiła autorka, a oczy słuchających były w Nią wpatrzone i serca zasłuchane.
„Uwierz w dobroć, która drzemie w Twoim sercu… Ludzka dobroć, szlachetność i miłość czynią prawdziwe cuda… Ja chcę czynić dobro i staram się, aby to, co piszę miało przesłanie i mogło być drogowskazem w życiu”. I faktycznie można było poczuć, jak otwarte serce i życzliwość pani Ewy dotyka swoją wyjątkową mocą. Podczas warsztatów dzieci i uczniowie przy współpracy z rodzicami tworzyli piękne, kolorowe serca i bajkowe postacie. Na podsumowanie pani Elżbieta zorganizowała konkurs z ciekawymi nagrodami, którymi były min mądre i piękne książki pani Ewy Musiorskiej.
Spotkanie z wyjątkowymi ludźmi w urokliwy leśnym zakątku było sposobnością do łączenia edukacji z dobrą zabawą, to jakże ważna w nowym roku szkolnym… każdym roku promocja dziecięcej literatury i czytelnictwa. Świetnym uzupełnieniem dla całości był ruch na świeżym powietrzu i radość na zjeżdżalniach, które zapewnił pan Grzegorz Prucnal Firma Handlowo Usługowa PROMLEK.
Fantastyczne jest to, że uczestnicy spotkania dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele w sobotę rano „zeszli z kanapy i przekonali się, że świat może być inny, lepszy”. Rodzinne pożegnanie lata, działanie w zakresie wychowania i profilaktyki wobec współczesnych zagrożeń dzieci i młodzieży było radosnym potwierdzeniem, że dobre relacje są pielęgnowane. I stało się jasne, że warto i jest potrzeba otworzenia się na drugiego człowieka, na wspólne przeżycia, bo wrażeniom, rozmowom i opowieściom nie było końca.
W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście pan Edward Jarmuziewicz Wójt Gminy Adamówka, pani Anna Machała Dyrektor Biura Stowarzyszenia ” Krainy Sanu” – LGD oraz przedstawiciele społeczności lokalnej.

Małgorzata Leja