Nordic Walking w Ożannie

Stowarzyszenie „Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania już po raz kolejny 23 maja zorganizowało rajd nordic walking. Mimo pochmurnej pogody miłośnicy aktywnego wypoczynku spotkali się w Ożannie w gminie Kuryłówka.  Miłą niespodzianką dla organizatorów był udział 15 osobowej grupy, leżajskiego klubu nordic walking „Włóczykije”.

Instruktorzy  Polskiej Federacji Nordic Walking przeprowadzili rozgrzewkę, a rozpoczynających swą  przygodę z kijkami zapoznali z właściwymi technikami marszu z kijkami. Wszyscy uczestnicy rajdu udali się na certyfikowaną trasę NW .

Trasa dla początkujących zielona nr.13 była łatwa i przyjemna. Przebieg trasy miał postać pętli o długości 6.5 km.Punkt startu umiejscowiony jest na plaży po północnej stronie zbiornika wodnego na rzece Złota.Większość trasy przebiega przez leśne ścieżki co umożliwia obcowanie z naturą. Po przybyciu na metę i przeprowadzeniu ćwiczeń rozciągająco – rozluźniających na uczestników rajdu czekał przygotowany posiłek przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich  z Brzyskiej Woli.