Konkurs na pisankę wielkanocną

Centrum Kulturalne w Przemyślu za pośrednictwem Stowarzyszenia ,,Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na pisankę wielkanocną. Zasięg konkursu obejmuje powiaty: jarosławski, lubaczowski, przeworski i przemyski.

Do udziału w konkursie zapraszamy osoby dorosłe wykonujące pisanki charakterystyczne dla danego regionu, tradycyjnymi technikami: drapaną i batikową oraz technikami współczesnymi. Każdy uczestnik na konkurs dostarcza 10 sztuk pisanek, wykonanych jednolitą techniką na jajach naturalnych. W ramach konkursu mieści się także kategoria ,,Mistrz – Uczeń”, skierowana do dzieci i młodzieży. Chcąc zachować autentyczną formę przekazu umiejętności prosimy przedstawić do konkursu pisanki mistrza w ilości 10 sztuk oraz ucznia w ilości 5 sztuk. Oceniany jest uczeń, zaś mistrz jest oceniany w konkursie dla dorosłych.

Pisanki na konkurs wraz z kartą zgłoszenia należy dostarczyć do Centrum Kulturalnego w Przemyślu do Działu Informacyjno – Metodycznego (II piętro)
w dniach:

  • 23 marca br. (poniedziałek) w godz. 8.00 – 16.00
  • 24 marca br. (wtorek) w godz. 10.00 – 18.00

Prosi się o dostarczenie pisanek w koszyczku – do ozdoby używając najprostszych akcesoriów zgodnych z tradycją np. serwetki, bukszpan, barwinek. Nie zapominajmy, iż wyeksponowane maja być pisanki.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 marca 2015 r. podczas ,,Kwietnej Niedzieli” Jarmarku Rękodzieła Ludowego, który odbędzie się w Klubie ,,Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Bliższych informacji dotyczących konkursu udziela Pani Agata Hemon – specjalista ds. folkloru CK, tel. 16 678 20 09 wew. 534, e-mail: a.hemon@ck.przemysl.pl

Szczegółowy regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia do pobrania w załącznikach:

Regulamin cz. I

Regulamin cz. II

Karta zgłoszenia

Karta zgłoszenia kategoria Mistrz-Uczeń