IV Edycja Konkursu Bożonarodzeniowego w Szówsku

Już tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia Stowarzyszenie „Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania, tym razem pod Patronatem Wójta Gminy Wiązownica, zorganizowała konkurs na szopkę bożonarodzeniową oraz ozdobę świąteczną. Konkurs odbył się 22 grudnia w Zespole Szkół w Szówsku.

Celem konkursu było m.in. podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz  aktywizacja i pobudzenie inicjatywy środowisk lokalnych.

Wszystkich uczestników konkursu, gości oraz zwiedzających powitał wójt gminy Wiązownica  Marian Jerzy Ryznar,  prezes Zarządu Stowarzyszenia „Kraina Sanu” – LGD Stanisław Wielgos oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Szówsku Krzysztof Szykuła.

Do konkursu zgłosiło się  51 wystawców: stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, świetlice środowiskowe, zespoły śpiewacze oraz osoby fizyczne – zarówno dorośli jak i dzieci.

Prace konkursowe zostały ocenione przez jury  w składzie: Przewodnicząca jury Lucyna Kłak –  Instruktor Domu Kultury w Wiązownicy, Anna Pokrywka – pracownik Biura Stowarzyszenia „Kraina Sanu” oraz  Anita Wojtas z Tryńczy.

W trakcie oceny prac przez komisję konkursową na scenie zaprezentowano część artystyczną w wykonaniu: Zespołu Instrumentalno – Wokalnego z Szówska, Zespołu „Ekipa” z Wiązownicy, uczniów Zespołu Szkół z Wiązownicy oraz Zespołu z Piwody. Wszyscy zebrani mogli też obejrzeć jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej Filia w Cetuli

Kapituła konkursowa stanęła przed trudnym wyborem ponieważ wszystkie prace prezentowane przez uczestników na konkursie były przygotowane z największą starannością, a  wykonanie niektórych szopek czy ozdób świątecznych pochłonęło wiele tygodni mozolnej pracy, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Warty podkreślenia jest również fakt, że poziom wszystkich prezentowanych prac był bardzo wysoki, uczestnicy wykazali się również pomysłowością jeśli chodzi o formę i rodzaj użytych materiałów.

Zwycięzcy konkursu w kategorii „szopka bożonarodzeniowa”:

I miejsce – Pełkińskie Stowarzyszenie Kobiet z Pełkiń

II miejsce – Konrad i Hubert Bobel z Zapałowa

III miejsce – Mirosław Tołpa z Ubieszyna

Wyróżnienie – Danuta Kata z Tryńczy

Wyróżnienie – Zespół Śpiewaczy „Jagoda” z Dąbrowicy

Wyróżnienie – Patrycja Frań z Radawy

Wyróżnienie –  Robert  Tołpa z Sieniawy

 

Zwycięzcy konkursu w kategorii „ozdoba świąteczna, stroik”:

I miejsce – Justyna Kędziora z Nielepkowic

II miejsce – Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalno – Oświatowych i Gospodarczych w Dąbrowicy. Biblioteka Publiczna Filia w Dąbrowicy.

III miejsce – Stowarzyszenie „Kobiety razem w Sobiecinie”

Wyróżnienie – Świetlica Środowiskowa w Ożannie

Wyróżnienie – Stowarzyszenie „Kobiety dla Makowiska”

Wyróżnienie – Zofia Sokół z Gniewczyny Trynieckiej

Wyróżnienie – Anna Kozyra z Zapałowa

Wszystkim osobom biorącym udział w konkursie dziękujemy za pracę, którą wykonali podczas przygotowywania szopek , choinek i ozdób. Dziękujemy również paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Szówska za przygotowanie poczęstunku dla uczestników konkursu.