Marsz po zdrowie.

W słoneczne popołudnie 30 kwietnia br. na stadionie sportowym LKS ,,Wisłoczanka” w Tryńczy odbył się ,,Wiosenny rajd nordic walking”. Jest to impreza która już na stałe wpisała się w kalendarz imprez gminy Tryńcza. Organizatorem rajdu był Wójt Gminy Tryńcza, Stowarzyszenie ,,Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania, Trynieckie Centrum Kultury w Tryńczy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Tryńczy.

Uczestnicy marszu mieli możliwość bezpłatnego wypożyczania i doboru kijków  oraz zapoznania się z prawidłowymi zasadami i techniką marszu Nordic Walking . Rajd rozpoczął się od wspólnej rozgrzewki prowadzonej pod okiem wykfalifikowanych instruktorów tj. Anny Machała – pracownika Stowarzyszenia ,,Kraina Sanu” – LGD oraz Pani Marii Drapała z Sieniawy. Po rozgrzewce na stadionie sportowym uczestnicy rajdu-  ponad 60 osób – wyruszyli w  5 km trasę po „Trynieckiej Krainie Nordic Walking”.

Po zakończonym rajdzie instruktorzy NW przeprowadzili ćwiczenia rozciągająco-rozluźniające, które pozwalają wyciszyć organizm po marszu z kijkami.

Następnie wszyscy biesiadowali przy ognisku zajadając kiełbaski. Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy za uczestnictwo

            .