Rajd Nordic Walking ,,Sportową Doliną Gminy Jarosław”

Słoneczna pogoda w dniu 10 listopada br. zachęciła liczną grupę – ponad 100 osób – do uczestnictwa w rajdzie Nordic Walking w miejscowości Munina ,,Sportową Doliną Gminy Jarosław”. Organizatorami rajdu było Stowarzyszenie ,,Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania pod patronatem Wójta Gminy Jarosław.

Uczestnikami rajdu były nie tylko osoby z terenu gminy Jarosław, ale także z sąsiadujących gmin. Rajd został przeprowadzony pod okiem instruktorów z Polskiej Federacji Nordic Walking. Uczestnicy przed startem mieli możliwość bezpłatnego wypożyczania kijów, korzystając z fachowej pomocy i rady instruktorów przy ich doborze. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z Nordic Walking instruktorzy zaprezentowali technikę marszu z kijkami.

Wymarsz na trasę poprzedziła wspólna rozgrzewka przeprowadzona na placu przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Muninie, po której miłośnicy Nordic Walking wyruszyli na ok.12 kilometrową trasę. W miejscowości Morawsko, gdzie zaplanowano odpoczynek, na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia ,,Razem w przyszłość z Morawska”. Dodatkową atrakcją było ognisko przy którym wszyscy wspólnie bawili się śpiewając i zajadając kiełbaski. W drodze powrotnej wychodząc z Morawska uczestnicy rajdu obeszli dookoła łąkę, przez którą przepływa potok Morawski Łęg, a gdzie wybudowano urocze molo na którym wszyscy zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu. Rajd zakończył się w miejscu startu, czyli przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Muninie.

Pomimo przebycia tak długiej trasy nikt z uczestników nie czuł zmęczenia, wręcz przeciwnie na wszystkich twarzach gościł uśmiech i zadowolenie. Wszyscy uczestnicy zadeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych rajdach.