PIKNIK RODZINNY PIECZONEGO ZIEMNIAKA 2012 w Wólce Grodziskiej

30 września br.  pod grzybkiem w Wólce Grodziskiej odbył się Piknik Rodzinny Pieczonego Ziemniaka 2012. Organizatorami pikniku była Rada Rodziców przy Społecznej Szkole Podstawowej w Wólce Grodziskiej oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wólka Grodziska. Organizacja imprezy była możliwa dzięki dofinansowaniu w ramach działania ,,GRANTY KRAINY SANU”.

Piknik Rodzinny Pieczonego Ziemniaka 2012 to festyn, podczas którego integruje się cała społeczność lokalna i wzmacniają się więzi międzypokoleniowe poprzez zainteresowanie dzieci i młodzieży lokalnym dziedzictwem kulturowym.

Piknik rozpoczął się od występów dzieci z Ochronki św. Józefa z Grodziska Dolnego. Następnie na scenie pojawił się Zespół „Kwintet”, Młodzieżowa Kapela z Grodziska Dolnego, Kapela Ludowa „Sarzyniaki” oraz trzy grupy kabaretowe ze Szkoły Podstawowej z Wólki Grodziskiej.

Podczas pikniku na przygotowanych przez Radę Rodziców stoiskach można było degustować różnego rodzaju ciasta, sałatkę owocową, swojskiego chleba ze smalcem i kiełbasą jak również hamburgerów i ziemniaków z grilla. Wszyscy uczestnicy zajadali się ziemniakami pieczonymi w ognisku z dodatkiem masła i sera.

Atrakcją dla dzieci stał się plac zabaw ze zjeżdżalnią i trampolina. O zmroku zapalono lampiony szczęścia, które wzbiły się wysoko ponad miejscowość Wólka Grodziska. Na zakończenie imprezy wszyscy wspólnie bawili się na zabawie tanecznej przy biesiadnej muzyce w wykonaniu zespołu „Cool Pa Band”.

Piknik rodzinny zgromadził na wspólnej zabawie całe rodziny wielopokoleniowe. Był czasem relaksu zarówno dla dzieci jak i  rodziców.