Festyn rodzinny w Adamówce

19 sierpnia (sobota) br. na stadionie sportowym w Adamówce odbył się festyn rodzinny w ramach działania ,,Granty Krainy Sanu”. Organizatorem festynu była Pani Ewa Kubrak – prezes uczniowskiego międzyszkolnego klubu sportowego ,,SPARTAKUS” z Adamówki.

Zadanie miało na celu upowszechnianie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania wolnego czasu przez mieszkańców gminy Adamówka w każdym wieku.

Uczestnicy festynu aktywnie spędzili wolny czas a w młodzieży uwolniła się drzemiąca w nich energia. Zadanie odpowiadało potrzebom lokalnej społeczności, które dały się zauważyć w ciągu realizowania dotychczasowych działań. Festyn stał się również doskonałą okazją do integracji środowiska.

W trakcie trwania festynu na uczestników czekało sporo konkurencji sportowych. Dzieci do lat 5 mogli spróbować swoich sił w biegach. Dorośli wraz z dziećmi brali udział w biegu w parach czy też w turnieju piłki siatkowej. Przeprowadzono konkurs skoków na skakance i konkurs hula – hop, które przyciągnęły sporą liczbę dziewczynek jak i chłopców. Wielu chętnych było również do udziału w pozostałych konkurencjach sportowych, takich jak zwinnościowy tor przeszkód, żonglerka piłką, pchnięcie kulą, bieg w workach w różnych kategoriach wiekowych czy też w przeciąganiu liny. Za udział w poszczególnych konkurencjach sportowych uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy, medale, puchary oraz słodycze.