Spotkanie z folklorem i biesiadą w Kuryłówce

12 sierpnia br. pod grzybkiem w Kuryłówce odbyła się impreza pn. ,,Spotkanie z folklorem i biesiadą – prezentacja umiejętności rękodzielniczych i kulinarnych mieszkańców z obszaru Gminy Kuryłówka” w ramach działania ,,GRANTY KRAINY SANU”. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce, natomiast współorganizatorem powiat leżajski. Spotkanie z folklorem i biesiadą to impreza która wpisała się już na stałe w kalendarz imprez gminy Kuryłówka, gdyż odbywa się już od ponad 6 lat. Celem spotkań z folklorem i biesiadą jest wymiana poglądów muzycznych i kulturalnych regionu. Tworzenie okazji do spotkania i wymiany doświadczeń podtrzymuje dziedzictwo kulturowe.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji zespołów śpiewaczych. Po prezentacji odbył się koncert Kapeli Podwórkowej z Przasnysza. Najbardziej oczekiwaną przez publiczność częścią programu stał się koncert Kapeli Podwórkowej ,,Rypcium Pypcium” z Zakrzewa. Po koncercie wszyscy wspólnie biesiadowali przy muzyce. Co roku  na spotkanie przybywa coraz więcej grup z powiatów: niżańskiego, przeworskiego, rzeszowskiego oraz dębickiego. Przez ostatnie lata na spotkaniach przygrywały zespoły z całej Polski, m. in. z Poznania, Gostynia, Gliwic, Wielunia, Piotrkowa Trybunalskiego, Grajewa a także Warszawy. Nie brak także  zespołów z sąsiednich miejscowości, tj. z Przeworska i Dynowa.

W programie nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Podczas imprezy przeprowadzono konkursy Lasów Państwowych pn. ,,Świadomi zagrożenia”, odbyła się również wystawa rękodzieła ludowego: haftu, szydełkowania i bibułkarstwa oraz prezentacja umiejętności kulinarnych. Zaprezentowano regionalne i tradycyjne potrawy charakteryzujące gminę Kuryłówkę.