Piknik rodzinny w Zmysłówce

22 lipca br. w Zmysłówce (gmina Grodzisko Dolne) odbył się ,,Piknik rodzinny” w ramach operacji pod nazwą ,,Rodzino trzymaj formę”. Organizatorem pikniku  było Stowarzyszenie Rozwoju Wiosek Opaleniska, Podlesie i Zmysłówka. Organizacja pikniku była możliwa dzięki dofinansowaniu operacji w ramach działania ,,Granty Krainy Sanu” zainicjowanego przez Stowarzyszenie ,,Kraina Sanu” – Lokalną Grupę Działania.

Słoneczna pogoda i wakacyjny czas zachęcił bardzo liczną grupę dzieci, ich rodziców jak i pozostałych mieszkańców do udziału w integracyjnym pikniku rekreacyjno – sportowym.

Piknik rodzinny przyczynił się do zwiększenia oferty spędzania wolnego czasu i aktywnego wypoczynku na naszym terenie, jak również przyczynił się do promocji obszaru LGD pod względem kulturalnym, sportowym i rekreacyjnym.

Najmłodsi uczestnicy imprezy mieli możliwość zabawy na placu zabaw i uczestnictwa w licznych konkurencjach sportowych. Dzieci ze sportowym duchem walki zacięcie rywalizowały w konkurencjach takich jak  bieg na czworaka, noszenie na łyżeczce piłeczki do ping – ponga czy też w biegu z rodzicem ze związanymi nogami torem przeszkód.

Rodzinne uczestnictwo w zawodach i konkurencjach sportowych sprzyja kształtowaniu aktywnego modelu wypoczynku. Wesołą a przede wszystkim aktywizującą częścią pikniku stało się śpiewanie piosenek Majki Jeżowskiej przez odważnych gości uczestniczących w imprezie. Uczestnicy pikniku mieli możliwość degustowania tradycyjnych potraw, tj. pierogów z soczewicą, kapustą i kaszą gryczaną, proziaków pieczonych na blaszce z masełkiem i wiejskim serem, Nie zabrakło również chlebka ziarnistego ze smalczykiem i ogórkiem kiszonym. Poczęstunek dla wszystkich uczestników pikniku został przygotowany przez gospodynie z miejscowości Opaleniska, Podlesie i Zmysłówka.

Uczestnikom konkurencji sportowych i konkursu na śpiewanie rozdano atrakcyjne nagrody. Ponadto rozlosowano nagrody wśród osób biorących udział w loterii fantowej. Szczęśliwym posiadaczem głównej nagrody – roweru –  stał się Mateusz Malach.

Oprawę muzyczną w trakcie trwania pikniku i na wieczornej zabawie ogrodowej zapewnił zespół COOl PA BAND.