IX BIESIADA NAD MORAWSKIM ŁĘGIEM

Z przyjemnością informujemy, że 25 września 2022 r., już po raz dziewiąty, odbędzie się Biesiada nad Morawskim Łęgiem – Prezentacja Tradycji Kulinarnych Podkarpacia. Jak co roku wydarzenie organizowane jest przez Centrum Kulturalne w Przemyślu, Urząd Gminy w Jarosławiu przy współorganizacji Stowarzyszenia „Razem w Przyszłość” w Morawsku (gm. Jarosław), i tam właśnie się odbędzie.


Wydarzenie ma charakter konkursu i skierowane jest do Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów z terenu województwa podkarpackiego. Celem konkursu jest promowanie i zachowanie dziedzictwa kulinarnego poszczególnych miejscowości województwa podkarpackiego w autentycznej, tradycyjnej formie, poprzez ukazanie dawnych, prostych potraw,  przygotowanych z aktualnie dostępnych i sezonowych składników.

Tegorocznym tematem konkursu są potrawy z jesiennych warzyw sezonowych oraz potrawy mączne. Jak co roku zachęcamy do urozmaicenia stoisk przetworami domowymi, takimi jak konfitury, soki, kiszonki czy marynaty w ramach Kiermaszu produktów z domowej spiżarni z przeznaczeniem do sprzedaży. Zgłoszenia przyjmowane są do 16 września br., a szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie.