„Działajmy razem i uczmy się od siebie”

W dalszym ciągu trwa realizacja projektu pn. ,,Działajmy razem i uczmy się od siebie – międzypokoleniowe spotkania dzieci i seniorów” realizowanego przez Stowarzyszenie ,,Kraina Sanu” – LGD w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.   

Obecnie w gminie Tryńcza pod okiem ludowych artystek i instruktorek  odbywają się cykliczne zajęcia rękodzielnicze typu bibułkarstwo, szydełkowanie i sztuka origami. Pokaz robienia aniołków z bibuły oraz naukę szydełkowania świątecznych wzorów uczestniczkom spotkania zaprezentowała Pani Zuzanna Zamorska – twórczyni ludowa z Tryńczy. Natomiast naukę sztuki origami zaprezentowała Pani Maria Pruchnicka z Jagiełły.

W ramach projektu również w Gminie Sieniawa w miejscowości Leżachów do chwili obecnej odbywają się podobne zajęcia rękodzielnicze typu bibułkarstwo oraz  decoupage, które jako wolontariusz prowadzi Pani Maria Drapała. Organizatorem i opiekunem grupy jest Pani Lidia Mróz.

W kilku gminach w trakcie realizacji są także zajęcia z wizażu.

29 listopada br. o godz. 17.00 w budynku Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tryńczy odbędzie się uroczyste podsumowanie projektu, podczas którego odbędzie się wystawa prac wykonywanych przez dzieci i seniorów na warsztatach kulturalnych, wystąpią również grupy artystyczne związane z realizacją projektu. Wykonane prace przez uczestników będzie można oglądać również w Galerii Sztuki ,,Pod Aniołem” im. Stanisława Perykaszy w Tryńczy.