Sukces członkiń Stowarzyszenia

W dniach 20 – 22 kwietnia br. w Kielcach odbyły się IV Międzynarodowe Targi Agroturystyki i Turystyki Wiejskiej AGROTRAVEL. Podczas targów ogłoszono listę laureatów Konkursu Pamiętniki Agroturystyki.

Do konkursu zgłosiły się dwie członkinie Stowarzyszenia ,,Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania prowadzące gospodarstwa agroturystyczne: Pani Elżbieta Starzak z Cieplic – gmina Adamówka oraz Pani Maria Drapała z Sieniawy – gmina Sieniawa. Obie Panie znalazły się na czołowej liście laureatów Konkursu. Pani Elżbieta Starzak otrzymała III nagrodę, natomiast Pani Maria Drapała uzyskała wyróżnienie I-go stopnia.

Konkurs został zorganizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Sportu
i Turystyki.

Celem konkursu było zgromadzenie materiału poznawczego dotyczącego rozwoju agroturystyki w Polsce jak również stworzenie warunków do wyrażania subiektywnych opinii i ocen w sprawach uważanych za ważne w zakresie rozwoju agroturystyki w formie pamiętników, wspomnień i wypowiedzi, w których mogły się znaleźć cytaty, wpisy z „ksiąg pamiątkowych, czy „ksiąg gości” lub inne formy literackie autorstwa gości, które zostały zainspirowane pobytem w gospodarstwie.

Paniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.