LGD Kraina Sanu na „Konkursie Wielkanocnym” w Grodzisku Górnym

15 kwietnia 2012 w Grodzisku Górnym równolegle z XX Podkarpacką (IX Ogólnopolską) Paradą Straży Wielkanocnych  odbyła się kolejna edycja „Konkursu Wielkanocnego” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Główną ideą konkursu jest podtrzymywanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi poprzez przygotowywanie potraw wielkanocnych charakterystycznych dla regionu podkarpackiego i popularyzacja sztuki ludowej. Konkurs ma również na celu integrację środowiska wiejskiego oraz pobudzenie aktywności mieszkańców.

Do udziału w konkursie zgłosiły się 23 Lokalne Grupy Działania z terenu województwa podkarpackiego.

Stowarzyszenie „Kraina Sanu” – Lokalna Grupa Działania reprezentowane było w kategorii „Stołu wielkanocnego” przez Zespół śpiewaczo – obrzędowy „Leszczynka” z Wólki Grodziskiej – gmina Grodzisko Dolne,  natomiast w kategorii „Koszyk jajek wielkanocnych” w podkategorii „zestaw pisanek” przez Stowarzyszenie „Razem w przyszłość w Morawsku” – gmina Jarosław.

Serdecznie dziękujemy Paniom reprezentującym nasze LGD za wysiłek włożony w przygotowanie stołu wielkanocnego, promocję lokalnych potraw i tradycji wielkanocnych a wziąwszy pod uwagę niesprzyjającą aurę również za wytrwałość.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii pod adresem:  https://picasaweb.google.com/100080319228271367609/Turki2012?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJv5wJz-mI389gE&feat=directlink